HISTORIA MARKI LUSTI

Zapoznaj się z historią marki LUSTI wykonywanej przez właściciela i założyciela firmy Pana Milana Luštinca.


WSZYSTKO ZACZĘŁO SIĘ OD SNOWBOARDU

Milan urodził się i wychował w Žacléřu, w małym miasteczku w górach, gdzie swój wolny czas w zimie spędzał głównie na jeździe na nartach. Chociaż nigdy nie uprawiał narciarstwa zawodowo był ato jego pasja.

W miarę upływu czasu, sporty zimowe rozwinęły się i powstały snowboardy, a ponieważ Milan libił próbować nowych rzeczy, snowboard go bardzo zainteresował. W tamtych czasach nie było jednak możliwości zakupu sprzętu od ręki w sklepie. Z racji umiejętności manualnych Lustiniec stworzył swój własny snowboard.


TRUDNE POCZĄTKI

Žacléř kiedyś był miastem górniczym i było niemal oczywiste, że kiedy podejmował decyzję, gdzie pójść po szkole podstawowej. Uczył się w szkole górniczej w męskim technikum, na kierunku "maszyn i urządzeń górniczych- mechanik". Sądziłem, że całe życie spędzę w kopalni. Ale w kontekście zbliżającej się liberalizacji cen i utraty konkurencyjności górnictwa 31. 12. 1992 zakończono wydobycie w kopalni. I co teraz?

W tym czasie zbudował dom, miał żonę, dwu-letnią córką i kolejną w drodze. Mniej więcej w tym czasie powstał pierwszy snowboard. Produkcja była jednak, jak mówią "metodą prób i błędów. Pierwsze produkty nie były idealne, ale z biegiem czasu powstawały coraz lepsze egzemplarze. Jakoś musiał dbać o rodzinę. Ale najgorsze jest to, że nikt nie kupował nowych produktów.

Początki były bardzo trudne. Nigdy nie widziałem produkcji nart ani snowboardów. Zacząłem tworzyć swoje maszyny do produkcji desek. Rozwijałem firmę chciałem produkować narty na większą skalę.

Zrobił wszystko ręcznie. Zaczął od szkiców nart i snowboardów. Potem wytworzył formy. Nie wiedział czy ktokolwiek kupi jego narty. Plusem było jego wykształcenie, wszystkie wyprodukowane maszyny były dobre i sprawne.


OSTATNIA SZANSA

Na samym początku Milan miał wspólnika, który zostawił go tuż po pierwszym niepowodzeniu z dużym kredytem w banku. Kolejnego roku zmienił wspólnika, który po wykonaniu partii snowboardów nie zapłacił i ukradł snowboardy. Wtedy Milan był kompletnie spłukany i tak naprawdę nie widział, co robić dalej, wtedy przyszedł fax z austriackiej firmy z zamówieniem na sto snowboardów- to była ostatnia szansa!!

Po różnych przejściach kontrakt został podpisany.

Wrócił do domu z poczuciem, że w końcu nadeszły lepsze czasy. Teraz czekały go zakupy towaru do produkcji itd. Ale za co? Na koncie tylko kredyt… Poszedłem znowu do banku, aby ubiegać się o kolejny kredyt. W banku powiedzieli, że chyba żartuje. Po długich rozmowach dostałem kredyt i mogłem zakupić odpowiednie sprzęty i materiały. Po wykonaniu 100 snowboarów, Lustiniec rozpoczął stałą współpracę z austriacką firmą. To pozwoliło mu spłacić długi i rozpocząć nowe inwestycje.


BUDOWA NOWYCH HAL I PIERWSZEGO BRANDU LUSTI

Zaczęło się całkiem udanie, jesteśmy w 2000 roku, zbudowano obecną halę produkcyjną i powstały nasze pierwsze narty. Te narty były bez projektu, logo i marki, po prostu, nagie nart. Na stokach były inne i wzbudziły spore zainteresowanie. Ponieważ narty były w posiadaniu większości przyjaciół Milana, mówili o nich nie inaczej niż "Lušťovky ' od nazwiska. Był to mały krok do obecnej nazwy LUSTI.

Lustiniec zawsze chciał zrobić możliwie najlepsze narty i sprzedawać je po najniższej cenie. Zrobił więc klasyczne narty, z drewna, karbonu i titanalu. Ta droga była słuszna. W tym czasie narty były bardzo drogie, dlatego musiały być wysokiej jakości! I takie właśnie były, to dało im naturalną reklamę w postaci zadowolonych klientów.


NOWE KIERUNKI

Od 2013 LUSTI współpracuje ze świetnymi grafikami. Ujednolicili grafikę, czcionki oraz kolory nart. Prostota oraz nowoczesność symbolizują LUSTI.
Obecnie firma produkuje ok 6000 par nart rocznie. Mamy szeroką gamę rodzajów nart, od FIS do totalnie rekreacyjnych. Nasze freestylowe modele doceniane są przez raiderów światowej klasy. LUSTI występowały również na Olimpiadach.


CO DALEJ?

Rozwijamy produkcję asortymentu letniego. W tym roku wyprodukowaliśmy wakeboardy, kiteboardy oraz longboardy. Jest to naturalny rozwój firmy w kierunku lata. Kolejne sezony przyniosą nam kolejne wyzwania oraz produkty.

O NASZEJ FIRMIE    

Galus Industries Ltd. Jest to czeski producent nart, snowboardów i innego sprzętu sportowego. Od 2000 roku nasza firma zaczęła produkować małe ilości na rynku czeskim wydajnych nart wyścigowych pod marką LUSTI. Intencją było zawsze dawać najwyższą jakość w najlepszej cenie. Rozwijamy również gamę produktów letnich takich jak Longboards, Wakeboard i kiteboards.